חדשות

הדסה: הושגה פשרה בסכסוך עם פרופסור אבי ריבקינד

הפשרה קיבלה תוקף של פסק דין בבית הדין הארצי לעבודה. פרופסור ריבקינד ימשיך לנהל את מחלקת הכירורגיה עד סוף מארס בשנה הבאה

המרכז הרפואי הדסה בירושלים הודיע היום (יום ד'), כי במסגרת ההליך המשפטי שהתנהל וביוזמת בית הדין הארצי לעבודה, הושגה פשרה לפיה יכהן פרופסור אבי ריבקינד (62) כמנהל המחלקה לכירורגיה בהדסה עין-כרם עד ליום 31.3.13.

לאחר מועד זה יהיה מעמדו של פרופסור ריבקינד כמעמד כל מנהל מחלקה אחר בהדסה, אשר סיים את כהונתו ותפקידו. בית הדין הארצי לעבודה נתן תוקף של פסק דין להסכמת הצדדים.

בהודעה שהופצה לתקשורת הודגש כי היא משותפת לבית החולים ולפרופסור ריבקינד. כזכור, הגיש פרופסור ריבקינד, מנהל המחלקה לכירורגיה כללית ויחידות הטראומה בהדסה, תביעה נגד הנהלת בית החולים לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים.

פרופסור ריבקינד טען בתביעה כי ההנהלה מנסה להעבירו מהתפקיד שהוא ממלא מאז שנת 1999. בית החולים דרש מפרופסור ריבקינד לגשת למכרז חדש על התפקיד. בתביעתו ביקש פרופסור ריבקינד שבית הדין יוציא צו למניעת פרסום המכרז לתפקיד, עד שהנושא יוכרע בדיון משפטי.

הדיווח הקודם ב-DoctorsOnly על הפרשה.

נושאים קשורים:  חדשות,  ריבקינד,  בית הדין הארצי לעבודה,  פרופסור אבי ריבקינד,  טראומה,  אבי ריבקינד,  כירורגיה,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות
 
עדו
29.03.2012, 21:57

מינוי של מנהל מחלקה/מכון/יחידה שירות במרכז רפואי לא יארך מעבר /יותר מארבע שנים רצופות. בתום המינוי מנהל המחלקה יתפקד ככל רופא בכיר אחר במחלקה /במכון תחת ניהולו של מנהל אחר/חדש. עיקרון זה יבטיח רענון כוחות מקצועי , יאפשר לכל רופא בכיר בצות המחלקה/המכון להתמנות למנהל ויעקור מן השורש מצב של "חתונה קתולית" עם מנהל מחלקה/מכון/יחידה.
וחשוב מאד : אין מנהל רפואי שאין לו תחליף/מחליף !!!

דר''' מלין קלמן
30.03.2012, 14:59

אולי פרופ. ריבקינד צודק , אולי לא , אבל אני סבלתי רבות ממנהלי מחלקות שאחרי יותר מ 5 שנים כהונה חושבים שהצדק זה רק שלהם עד כדי פגיעה במטופלים ?!
חושב שמשהו צריך להישתנות ומנהל מחלקה צריך להיתחלף כל 5 שנים , לטובת העובדים והחולים כאחת .

נטלי
07.08.2012, 18:37

צודק ב-100% ד"ר קלמן

fogo
30.03.2012, 16:15

ה

אחד שמבין
11.04.2012, 00:52

לא כתבו שתוך חצי שנה יוכרז המחליף של פרופ' ריבקינד, ובחצ׳י השנה השניה הוא יעביר חפיפה למחליפו
היעבדו זאב עם כבש יחדיו???