חדשות

הושק CME-TV: בית ספר אינטרנטי באנדוקרינולוגיה ילדים

בית הספר מושק על ידי אתר האיגוד הישראלי לרפואת ילדים. מנהל בית הספר הינו פרופ' משה פיליפ, מנהל המכון לאנדוקרינולוגיה בשניידר. ההשתתפות בקורס מזכה ב - 25 נקודות CME מטעם המועצה המדעית של הר"י

29.05.2012, 10:53

האיגוד הישראלי לרפואת ילדים בשיתוף מערכת דוקטורס אונלי גאים להשיק קורס אינטרנטי מקוון באנדוקרינולוגיה ילדים במסגרת  CMETV – פרויקט בתי הספר האינטרנטיים של אתר דוקטורס אונלי מבית הר"י.

לכניסה לקורס לחצו כאן

תכנית הקורס נבנתה על ידי פרופ' משה פיליפ, מנהל המכון לאנדוקרינולוגיה ילדים בבית החולים שניידר. התכנית נבנתה מתוך ההכרה בחשיבותו של רופא הילדים בטיפול ובמעקב אחר בעיות אנדוקרינולוגיות של מטופליו, ונועדה להעשיר את הידע המקצועי, להקנות כלים לאיתור מטופלים, להדריך רופאי ילדים לגבי אפשרויות הטיפול בבעיות אנדוקרינולוגיות וכן לחזק את שיתוף הפעולה בין רופאי הילדים לאנדוקרינולוגים.

פרופ' משה פיליפ, מנהל בית הספר האינטרנטי

פרופ' משה פיליפ, מנהל בית הספר האינטרנטי

פרופ' פיליפ: "האינטרנט הוא כלי שיכול להביא את חזית הידע לכל הרופאים בכל מקום שבו הם נמצאים ומתי שנוח להם. הוא אולי לא מחליף מפגשים פרונטליים, אבל הוא בהחלט יכול להוסיף עליהם. התמקדנו בנושאים שכיחים באינטרקציה בין רופא הילדים לקהל שהוא משרת".

במסגרת הקורס תינתן לרופאי הילדים ולרופאים אחרים שמתעניינים בתחום אפשרות להשתתף בכמה שיעורים אינטרנטיים, הכוללים הרצאות שמעבירים מיטב המומחים בתחום. בהמשך לכל אחת מההרצאות יתבקש המשתתף בקורס לענות על מבחן ידע קצר. מטרת המבחן היא למידה בלבד, והמערכת תאתר שגיאות, אם יהיו כאלו, ותאפשר למשתתף לתקן את טעותו וללמוד ממנה.

כל רופא שיסיים את הקורס יקבל תעודת השתתפות מטעם מערכת אתר דוקטורס אונלי. כמו כן, באמצעות המערכת האינטרנטית יוכל כל משתתף לתת משוב ולשאול את המרצה שאלות, ולמעשה לייצר השתתפות אינטראקטיבית

פרופ מתי ברקוביץ, יו"ר האיגוד הישראלי לרפואת ילדים

פרופ מתי ברקוביץ, יו"ר האיגוד הישראלי לרפואת ילדים

לדברי פרופ' מתי ברקוביץ, יו"ר האיגוד הישראלי לרפואת ילדים ומי שיזם את הקורס, זוהי רק יריית הפתיחה. בדברי הפתיחה שלו לקורס הוא ציין כי "לימודי המשך הינם דבר חשוב ביותר בעיני – הן לרופא בבית החולים והן לקהילה. אנו מתחילים בזאת במיזם חדש – מתן הרצאות דרך האינטרנט – המאפשר נגישות לכולם". פרופ' ברקוביץ הודה לפרופ' פיליפ ולצוות המרצים בקורס.

תכנית בית הספר האינטרנטי אושרה על ידי המועצה המדעית של הר"י. השתתפות בקורס והשלמת כל מטלותיו תקנה 25 נקודות CME מטעם המועצה המדעית של הר"י. כל רופא שיסיים את הקורס יקבל תעודת השתתפות בקורס מטעם מערכת אתר דוקטורס אונלי. כמו כן, באמצעות המערכת האינטרנטית יוכל כל משתתף לתת משוב ולשאול את המרצה שאלות, ולמעשה לייצר השתתפות אינטראקטיבית.

תודתנו לפרופ' משה פיליפ ולצוות המרצים בקורס: ד"ר רויטל נמרי, ד"ר יעל לבנטל, ד"ר שלומית שליטין, ד"ר ליאת דה פריס וד"ר ליאורה לזר. תודה מיוחדת לעוזרת המנהלית למכון לאנדוקרינולוגיה ילדים בשניידר, הגברת רחל נווה.

חברות פייזר ואלי לילי נתנו חסות לקורס ואפשרו את קיומו. תודתנו נתונה להן על כך.

ההשתתפות בקורס אינה כרוכה בתשלום ומותנית בהרשמה לאתר.

לכניסה לקורס לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות
תגובות