חדשות

פרופ' יהושע ויסגרטן, מעמודי התווך של הנפרולוגיה בישראל הלך לעולמו

פרופ' אהובה גוליק: "היה איש אשכולות במלוא מובן המלה". יו"ר איגוד הנפרולוגיה ד"ר אליעזר גולן: "פרופסור ויסגרטן היה איש רב פעלים ועתיר זכויות ברפואה בישראל"

אבל כבד עטף את קהילת הרופאים הנפרולוגים והמומחים ליתר לחץ דם (יל"ד) בישראל, עם מותו של פרופסור יהושע (שוקי) ויסגרטן, מנהל המכון לנפרולוגיה ויל"ד במרכז הרפואי "אסף הרופא".
פרופסור ויסגרטן ז"ל היה בן 63 במותו. הוא נחשב לאחד הבולטים והמובילים בתחומי התמחותו בארץ ושימש כיושב-ראש לאיגוד הנפרולוגיה ויל"ד בשנים 2008-2005.

פרופסור וייסגרטן יליד תל-אביב, היה בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב ואת ה-fellowship שלו ביצע בטורונטו. הוא היה במשך שנים רבות מנהל המכון ב"אסף הרופא", כמו כן היה פרופסור חבר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א, וחבר בחברה לנפרולוגיה בארה"ב וגם האירופית.

פרופ' יהושע ויסגרטן ז"ל

פרופ' יהושע ויסגרטן ז"ל

פרופסור ויסגרטן הקים את היחידה לדיאליזה בסורינאם, בשליחות ממשלת ישראל והיה חבר בלא מעט וועדות רפואיות מקצועיות לנושאי דיאליזה בארץ.
עמיתתו לעבודה פרופ' אהובה גליק ספדה לו בשיחה עם "דוקטורס אונלי": "כל מי שהכיר אותו הבין מיד שמדובר באינציקלופדיה מהלכת. בכל הקשור לנושאים הקליניים הוא היה סמכות ואחד הרופאים בעלי היכולות הבלתי-רגילות ביותר שניתן להעלות על הדעת. היה לו ידע מעמיק בנושאים הכי מסובכים והכי מורכבים הנוגעים לפיזיולוגיה שבנפרולוגיה, יכולת ללמד ולהסביר ולפשט את המסובך ביותר, כדי שכל אחד יבין. זו ממש איננה הגזמה".

כחוקר שפרסם מעל 100 מאמרים, היה פרופסור ויסגרטן מאד יצירתי, ציינה עוד פרופסור גוליק. "הוא היה גם איש אשכולות בנושאים שאינם רפואיים: ידען באוכל, יינות, ומתכנן טיולים. משפחתי ומשפחתו היו בקשרי חברות הדוקים ויחד 'חרשנו' כרבע מהגלובוס. היו לנו תוכניות לשלושה מסלולי טיולי משותפים חדשים שהתכוונו לבצע – לקמבודיה ו-ויטנאם, לדרום איטליה ורוסיה. אלא שמחלת הסרטן (לבלב) הכריעה אותו".
אתמול, לפני שנערכה הלוויה (לקרית שאול), התכנסו רופאי בית החולים "אסף הרופא" ברחבה שליד בניין ההנהלה, ספדו ונפרדו מעמיתם.

פרופסור וייסגרטן ז"ל הותיר אחריו אישה (ציפי, עו"ד), 3 ילדים (קרן, ענת וגיא) ונכד (סער).
יו"ר האיגוד לנפרולוגיה ויל"ד ד"ר אליעזר גולן מהמרכז הרפואי "מאיר" בכפר סבא פרסם הודעת אבל:
"האיגוד הישראלי לנפרולוגיה ויל"ד מודיע בצער רב וביגון קודר על פטירתו בטרם עת של חברנו פרופסור יהושע (שוקי) ויסגרטן. הוא היה איש רב פעלים ועתיר זכויות, מעמודי התווך של הנפרולוגיה הישראלית לדורותיה".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' יהודה ויסגרטן
תגובות
 
יורם יגיל
05.06.2012, 09:48

איבדנו חבר ועמית
אדם יקר בכל המובנים
יחסר לכולנו עד מאוד
יהי זכרו ברוך!

עדו
05.06.2012, 10:23

הרפואה עדיין חסרת אונים לנוכח הממאירויות.
הממאירויות מכות וקוטלות ללא רחם גם בטובים ביותר שביננו ואין מושיע.

דליה קציר
06.06.2012, 13:30

אבדנו אדם נפלא, רופא דגול, חבר נהדר, בן שיח מרתק בכל דבר וענין- החל מכל תחום ברפואה וכלה באיך בוחרים שמן זית במכולת, מהי המסעדה הכי טובה בניצה ואיך מארגנים נסיעה לאיסלנד .אומרים שאין אדם שאין לו תחליף, אמירה שגויה במקרה זה . שוקי, השארת חלל עמוק בלבנו, לא נשכח אותך לעד.