סוכרת

ה-FDA אישר שימוש במערכת למדידת סוכר באופן רציף גם לילדים

מינהל המזון והתרופות בארה"ב הרחיב את השימוש המאושר במערכת דקסקום G4 פלטינום למדידת סוכר באופן רציף גם לילדים, בגילאי 2-17

18.02.2014, 10:27

הנטל העולמי ממחלת הסוכרת הוא כבד  - קרוב ל-26 מיליון בני אדם סובלים מהמחלה בארה"ב, מתוכם כ-1% מתחת לגיל 20. היפרגליקמיה, כאשר לא מטופלת,  גורמת לתחלואה קשה ולתמותה ויש חשיבות רבה לניטור רמות הסוכר בגוף ולטיפול בהתאם.

מערכת לניטור סוכר באופן רציף כוללת חיישן המוחדר מתחת לעור בבטן המעניק קריאת סוכר בנוזל הבין תאי. המערכת מספקת התראה כאשר ערכי הסוכר מתקרבים לערכים גבוהים מדי או נמוכים מדי ויש להשתמש בה בצמוד לבדיקות סוכר בדם כדי לקבוע מינון מתאים של אינסולין. עד כה היתה המערכת מאושרת לשימוש במבוגרים מעל גיל 18.

המערכת שאושרה כעת לשימוש בילדים כוללת חיישן נוסף, שמוחדר באזור העכוז העליון. יש להכיר, עם זאת, את מגבלות המערכת. המחקר הקליני שבוצע לבדיקת המערכת G4 פלטינום (מיוצרת על ידי דקסקום) לילדים הראה, שקריאות הסוכר שהעניקה המערכת היו פחות מדויקות מהקריאות במערכת במבוגרים, במיוחד בנוגע לערכי סוכר נמוכים. יחד עם זאת, המערכת היתה יעילה כאינדיקטור לרמות מסוכנות (גבוהות או נמוכות של סוכר).

לאור זאת, כולל אישור המערכת שתי אזהרות:
- יש לבדוק רמת סוכר בדם כדי להחליט על טיפול.
- אין להתבסס רק על המערכת לאיתור רמות סוכר נמוכות בדם.

ערכה: ד"ר שירי אלפרט

מקור:
FDA News and Events. Feb 3 2014

נושאים קשורים:  סוכרת,  ילדים,  דקסקום G4 פלטינום,  מערכת למדידת סוכר באופן רציף,  מחקרים
תגובות