חדשות

הוועד או הדירקטוריון? מי בחר בפרופ' דודסון למנכ"ל שירותי בריאות כללית

"כלכליסט" מדווח כי פרוספר בן חמו, יו"ר ועד עובדי ה"כללית", הטיל וטו על מינויו של כל מועמד מחוץ לקופה

פרופ' אהוד דודסון, מנכ"ל "הכללית", עוזב את תפקידו. צילום: אפרת זיסמן

"אני בין התרוממות רוח והתרגשות לבין המחשבה על כובד האחריות העצום". כך אמר פרופ' אהוד דודסון ליומון "כלכליסט" בתגובה למינויו למנכ"ל החדש של שירותי בריאות כללית אולם הוא סירב להרחיב בנושאים מקצועיים.

העיתון מסר היום (ב') כי "גורם המכיר היטב את הפוליטיקה הפנימית ב'כללית'", מבלי לציין את שמו, הבהיר: "זה מינוי של הוועד, לא של יו"ר הדירקטוריון". לדברי אותו מקור, פרוספר בן חמו, יו"ר ועד עובדי הכללית זה עשור, הוא שהתעקש על פרופ' דודסון והטיל וטו על מינויו של כל מועמד חיצוני אחר. עוד מוסר העיתון כי במערכת הבריאות סבורים רבים שיש קשר ישיר בין פרישתו המהירה של המנכ"ל הקודם נועז בר ניר אחרי שנה בתפקיד, לבין התנגדותו של בן חמו להבאת מנהל מחוץ ל"כללית". "השקט סביב יחסי העבודה לא יישמר", הזהיר בן חמו כאשר הובא בר ניר והבהיר שהוועד הוא "גורם שיש להתחשב בו".

עוד נמסר בדיווח כי גם במערכת הבריאות היו גורמים שראו במועמדותו של אמיר לוי סיכון מיותר אחרי הכהונה הבלתי מוצלחת של בר ניר ויו"ר הדירקטוריון אדמוני הוזהר על כך.

בשירותי בריאות כללית, קופת החולים הגדולה בישראל עם 4.48 מיליון מבוטחים, המפעילה בנוסף לעשרות מרפאות בכל רחבי הארץ 14 בתי חולים – יותר מכל ארגון בריאות אחר לרבות המדינה – מועסקים כ-39 אלף עובדים. גירעון הקופה עומד עתה על 1.28 מיליארד שקל כמעט פי שניים לעומת אשתקד ומהווה 90% מגירעון כלל הקופות. הנהלת ה"כללית" חוזרת וטוענת שהמדינה מפלה באופן מתמשך את בתי החולים שלה, בהשוואה לתמיכות התקציביות מהן נהנים בתי החולים הממשלתיים.

לדיווח המלא בכלכליסט לחצו כאן

נושאים קשורים:  מינוי,  מנכ"ל הכללית,  פרופ' אהוד דודסון,  חדשות,  יו"ר ועד עובדי ה"כללית",  פרוספר בן חמו
תגובות
אנונימי/ת
03.09.2018, 19:08

פתטי שוועד מעיז לפתוח את הפה בענייני מינויים. רק באיטליה צ׳ילה וישראל יש מצב כזה.

אנונימי/ת
03.09.2018, 20:07

אל תלכלך על האיטלקים הבנת יא .... חוכמולוג. לפחות יש שם אוכל טוב מכוניות יפות יין טוב ומדברים שם איטלקית , לא מרביצים לרופאים ולא שורפים אחיות.
חצי מהרפואים הטובים למדו שם ובסיס הרפואה הישראלית הטובה הוא משם.

המצב אם כבר דומה יותר ליוון צרפת גרמניה הולנד כל דרום אמריקה .
בכל מקרה, המינוי מביש שמבטיח את הקיבוע סביב המה שכבר מוכר וידוע והפחד מהלהזיז את הגבינה. יש פקיד חדש שיחתום על פקודות השחיתות של המפלגה.
ובן חמו היקר הוועד - זה הדבר הכי גרוע של קופת חולים קפיש.
מפלגה קומוניסטית.

אנונימי/ת
03.09.2018, 20:09

יש ברחב ארלוזורב לפני בנין המפלגה רחבה עם כמה ספסלים ואדניות חשבתי להציע לראש העיר החדש לקרוא לזה הכיכיר האדומה ולשים באמצע פסל של פוטין .
ככה העובדים יזכרו בכללית מי האבא.

אנונימי/ת
03.09.2018, 21:05

כל הכבוד לוועד ולאדון בן חמו הזה , למה גם ככה במערכת הבריאות פוגעים (שלא לומר מZיNים) בעובדים בכל מיני טריקים מלוכלכים כולל את הרופאים שכל אחד מהם בטוח שהשמש זורחת לו וכו' עד שמעיפים אותו לכל הרוחות. אז במקום לבוא בטענות ולהתבכיין כמו שקרה פה כשרוטשטיין טחן את ההמטולגיה בהדסה ואת הדסה בכלל תגידו יפה תודה לעבודה המארגנת כי בסוף יאכלו את כולנו. קפיש?

ד״ר יקר ברכותי האמיתיות למינוי לך בדרכך והצלח גדול.
ד״ר ארליך

03.09.2018, 21:32

ברכות למינוי. ועד או לא ועד - פרופ' דודסון הוא רופא. מנוסה. מכיר היטב את המערכת. יש לשער שלא יראה את הקופה רק דרך הגרוש אלא גם את האנשים המסורים של האירגון הזה. בהצלחה רבה לו.

אנונימי/ת
04.09.2018, 19:40

מסכים לכל מילה. מינוי ראוי ומוצלח. אפשר להכפיש כל מינוי וכל אדם אם זו המטרה.

דר ראובן קריסטל
כמי כמכיר את פרופ דודזון ועבד מולו שנים רבות,מברך על המינוי ומאחל לו הצלחה.
טוב יהי עם תפקידים בכירים במערכת הבריאות ימשיכו את עבודתם מעבר לגיל הפרישה,יש לניסיון ערך רב בניהול מערכות מורכבות
לאהודי אישית.תצליח!

אנונימי/ת
04.09.2018, 13:07

בחירה מצויינת

אנונימי/ת
05.09.2018, 07:57

לך על זה פרופסור דודוסון , לך והצלח!! אינני מכיר אותך , אבל בטוח שלא תוכל לקלקל יותר מקודמך, והסכוי שתביא רוח ניהולית חדשה ומבורכה ...גבוה מאד! אז עלה והצלח , ואל תשכח את עובדיך ומטופליך בדרך!!