"אני בין התרוממות רוח והתרגשות לבין המחשבה על כובד האחריות העצום". כך אמר פרופ' אהוד דודסון ליומון "כלכליסט" בתגובה למינויו למנכ"ל החדש של שירותי בריאות כללית אולם הוא סירב להרחיב בנושאים מקצועיים.

העיתון מסר היום (ב') כי "גורם המכיר היטב את הפוליטיקה הפנימית ב'כללית'", מבלי לציין את שמו, הבהיר: "זה מינוי של הוועד, לא של יו"ר הדירקטוריון". לדברי אותו מקור, פרוספר בן חמו, יו"ר ועד עובדי הכללית זה עשור, הוא שהתעקש על פרופ' דודסון והטיל וטו על מינויו של כל מועמד חיצוני אחר. עוד מוסר העיתון כי במערכת הבריאות סבורים רבים שיש קשר ישיר בין פרישתו המהירה של המנכ"ל הקודם נועז בר ניר אחרי שנה בתפקיד, לבין התנגדותו של בן חמו להבאת מנהל מחוץ ל"כללית". "השקט סביב יחסי העבודה לא יישמר", הזהיר בן חמו כאשר הובא בר ניר והבהיר שהוועד הוא "גורם שיש להתחשב בו".

עוד נמסר בדיווח כי גם במערכת הבריאות היו גורמים שראו במועמדותו של אמיר לוי סיכון מיותר אחרי הכהונה הבלתי מוצלחת של בר ניר ויו"ר הדירקטוריון אדמוני הוזהר על כך.

נושא אחר שעליו מדווח העיתון בהקשר למינויו של פרופ' דודסון: בשנה הבאה הוא יגיע לגיל הפרישה. עובדי הקופה אמורים לפרוש בגיל 67 וגורמים במערכת הבריאות חוששים שוועד העובדים של ה"כללית" ישתמש בסיטואציה של מינוי פרופ' דודסון כדי לדרוש לשבור את מגבלת הגיל.

בשירותי בריאות כללית, קופת החולים הגדולה בישראל עם 4.48 מיליון מבוטחים, המפעילה בנוסף לעשרות מרפאות בכל רחבי הארץ 14 בתי חולים – יותר מכל ארגון בריאות אחר לרבות המדינה – מועסקים כ-39 אלף עובדים. גירעון הקופה עומד עתה על 1.28 מיליארד שקל כמעט פי שניים לעומת אשתקד ומהווה 90% מגירעון כלל הקופות. הנהלת ה"כללית" חוזרת וטוענת שהמדינה מפלה באופן מתמשך את בתי החולים שלה, בהשוואה לתמיכות התקציביות מהן נהנים בתי החולים הממשלתיים.