חדשות

מנהלי בתיה"ח והאיגוד לרפואה פנימית יפעלו לשיפור המחלקות הפנימיות

בדיון משותף שקיימו האיגודים עלה הצורך בשיפור שכרם ותנאי העסקתם של הרופאים הפנימאים וכן העלאת תעריף יום אשפוז במחלקות הפנימיות

מיטת אשפוז. 0.4 מיטות בלבד לכל אלף נפש בפריפריה. צילום אילוסטרציה

איגוד מנהלי בתי החולים והאיגוד לרפואה פנימית יקימו צוות עבודה משותף כדי להציג תכנית לשיפור המצב במחלקות הפנימיות. החלטה על הקמת צוות העבודה נתקבלה במפגש שערכו הנהלות שני האיגודים.

"מנהלי בתי החולים מייחסים חשיבות רבה בקיום הרפואה הפנימית, בתפקוד נאות ובאיתנות המחלקות הפנימיות", נמסר בהודעה שהוכנה בעקבות המפגש.

"במחלקות אלו מטופלים כיום כ-350 אלף חולים מדי שנה. הן אמצעי מרכזי לשם התמודדות עם אתגרים לאומיים במערכת הבריאות כמו: העלייה בשיעור אוכלוסיית הזקנים וגידול בתחלואה המורכבת", ציינו עוד ראשי שני האיגודים.

יו"ר איגוד מנהלי בתי החולים, ד"ר ערן הלפרן, מנהל "בילינסון", אמר: "הנהלות בתי החולים רואות צורך מיידי בחיזוק מערך המחלקות הפנימיות. במפגש שקיימנו הועלו הצעות שונות, ביניהן הצורך בשיפור תנאי העסקתם של הרופאים הפנימאים בבתי החולים – בכלל זה שיפור בשכרם. זאת, כמענה למחסור הגדל והולך ברופאים מומחים שמעדיפים לעבור לעבוד במכונים שונים ובתת-התמחויות; ומתן תמריצים לרופאים המומחים כדי להשאירם במחלקות הפנימיות, שהן עוגן המערכת הרפואית. בנוסף, העלאת תעריף יום האשפוז במחלקה הפנימית, כדי להתאימו לעלות הריאלית של האשפוזים".

נושאים קשורים:  מחלקה פנימית,  שכר פנימאים,  איגוד מנהלי בתי החולים,  האיגוד לרפואה פנימית,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
14.09.2018, 12:41

ומי ישלם? בנון ישלם?

אנונימי/ת
14.09.2018, 12:42

כלאם פאדי...

אנונימי/ת
14.09.2018, 12:51

ואני מודיע בזאת שבכוונתי לדאוג מיידית לשיפור הכללי ולהתערב לאלתר לשם הקידום הכללי. אני נשבע בנקיטת חפץ שיש לי כוונות טובות רבות ואנקוט צעדים אופרטיבים נחרצים כגון מינוי ועדת אד-הוק שיתכן ותמליץ על הקמת תת ועדה או מינוי מיוחד. לא אנוח ולא אשקוט עד שיתוקן מצב כללי כלשהו. לא אחסוך מאמץ, אפילו קטן, עד לביצוע תיקון כללי שטרם הוגדר והפקת תובנות מסוימות שחשיבותן, גם אם טרם נקבעה, אינה מוטלת בספק. אני סמוך ובטוח שגם אילנות גבוהים ממני יכנסו בעבי הקורה, קורה כלשהי, ישנסו מותניים (כלשהן) ויפעלו ללא לאות לשם מטרה כזו או אחרת. יש לפעול באופן מתמיד לצורך מיצוק הבטחות אמורפיות כאלו ואחרות.

אנונימי/ת
15.09.2018, 01:48

סר המפרי אפלבי לא יכול היה להתנסח טוב יותר.

כל מי שמצוי בנושא הכאוב הנ"ל יודע שהסיכויים לשיפור השכר ומעמד הפנימאים קלוש.
הרי לא מנהליי בתיי החולים משלמים המשכורות.
מנסיוני בעבר הרחוק כמזכיר האיגוד לרפואה פנימית,נילחמנו לקבלת מעמד של מקצוע מועדף. כולם אמרו שמגיע אבל אנחנו הרבה מאד רופאים וזה יהיה סכום גבוה מאד.
בסוף תודות למלחמה עיקשת הצלחנו.(בזכותם של פרופ רביד שהיה אז יו"ר האיגוד וד"ר ליברמן שהיה גיזבר הר"י)מאז לא היה שום הישג כספי.וגם לא מינויים של מנהליי יחידות מה שלא קיים אצל הפנימאים.
אני מתקשה להאמין שהמנהלים שהוזכרו ילחמו עבור הפנימאים. רואים אותנו כדבר מובן מאליו אין צורך בקיצור תורים אלינו,תמיד "נרכין ראש" נמשיך לטפל בחולים שרובם מגיע כדחופים מהמיון ואף פעם לא ממש נשבית המערכת.
אנחנו מקור רווח קבוע ואין צורך בטכנולוגיות מתקדמות (לייזרים מתקדמים וכד) כדיי שנמשיך לספק השרות.

אנונימי/ת
15.09.2018, 01:52

הכותבת נשמעת מבטיחה, "שיפור המחלקות הפנימיות", כבר מתחילים לרוץ בראש כל מיני רעיונות ויוזמות כיצד לצמצם זיהומים בחיידקים עמידים, לקצר אשפוזים מיותרים ולהיאבק בהידרדרות תפקודית של חולים גריאטריים.

אבל אז נכנסים לגוף הכתבה ומגלים שהיא עוסקת, כמובן, בשכר.

16.09.2018, 19:23

השכר הוא כמובן מאוד חשוב
מינוי מנהלי יחידות ומנהלי שירות בקרב רופאים בכירים במחלקות הפנימיות.
כמו שכתוב, מוכרך להיות מצב שהפנימאי יכלו להתחרות בתנאי הטובים ובשכר של הרופאים במכונים.
יש לשמחתי רושם שיש הבנה גם בקרב מנהלי בתי החולים ואפילו במשרד הבריאות.

אנונימי/ת
17.09.2018, 14:03

ודאי, הרי כידוע יש של ראיות שמצביע על כך שטיפול בחולים מאושפזים בידי מומחים בכירים בעלי שכר גבוה משפר תוצאים.

המציאות כידוע הפוכה, לפני כמה שנים פורסם ב-JAMA מחקר שהראה שהתוצאים (תמותה ואשפוזים חוזרים) של רופא משפחה שמגיע למחלקה לתת הוראות טיפול בחוליו טובים יותר משל הוספיטליסטים במשרה מלאה. ושלל מחקרים הראו שהתוצאים של אחות קלינית לא פחות טובים, ולעתים טובים יותר, משל רופאים מומחים.

כמובן שאם בזבזת את כל תקציב המחלקה על כמה מומחים בכירים (שאולי יעשו טובה גדולה ויקפצו למחלקה לביקור רופאים פעם בשבוע) אז לא יישאר לך תקציב לשכור רופאים תחומיים, אחיות קליניות ועוזרי רופא, והתוצאים יהיו בהתאם.

"שיפור המחלקות הפנימיות", כן?

ובוא לא נשכח ש-"מנהל שירות" זו בסה"כ דרגת שכר פיקטיבית שהר"י סחטה מהאוצר בשביתה האחרונה.

אנונימי/ת
09.01.2019, 08:31

מה עם האחיות??