מחקרים

SULIQUA מפחיתה HbA1C יותר מאשר אינסולין Glargine בכל רמות HbA1C בעת האבחנה

החוקרים מצאו כי בקבוצה שטופלה ב-SULIQUA היו הפחתות גדולות יותר ב-HbA1C לעומת הקבוצה שטופלה עם אינסולין Glargine בלבד

סוכרת, בדיקת רמת סוכר (צילום: אילוסטרציה)
סוכרת, בדיקת רמת סוכר (צילום: אילוסטרציה)

מחקר ה-LixiLan-L הינו מחקר אקראי, מסוג תווית פתוחה הנמשך 30 שבועות במטופלים עם סוכרת סוג 2 שאינה מאוזנת על ידי אינסולין באזלי (המוגלובין מסוכרר 7.5-10%) עם וללא תרופות פומיות לסוכרת. במחקר בוצעה השוואה בין SULIQUA לאינסולין Glargine.

אנליזת פוסט-הוק שבוצעה באנשים שסיימו 30 שבועות במסגרת מחקר ה-LixiLan-L,  בחנה הבדלים בשליטה ברמות הסוכר לאחר 30 שבועות, מינון טיפולי של SULIQUAי( (Insulin Glargine/Lixisenatide) ואינסולין Glargine לאחר 30 שבועות ואירועי היפוגליקמיה במהלך תקופת המעקב לפי רמות HbA1C בתחילת המחקר. המטופלים חולקו לשלוש קבוצות לפי רמות המוגלובין מסוכרר בתחילת המחקר (קטן מ-8%, בין 8-9% וגדול מ-9%).

החוקרים מצאו כי בקבוצה שטופלה ב-SULIQUA היו הפחתות גדולות יותר ב-HbA1C לעומת הקבוצה שטופלה עם אינסולין Glargine בלבד. הבדל זה היה מובהק סטטיסטית (p<0.0001). הפחתה זו נצפתה בשלוש תת הקבוצות שנבדקו והיתה הגדולה ביותר במטופלים בקבוצה עם HbA1C גבוה מ-9% בתחילת המחקר (שינוי ממוצע של -2.41%).

כמו כן נמצא כי רק מטופלים שקיבלו SULIQUA השיגו HbA1C התואם את המלצות הארגון האמריקאי לסוכרת (רמות קטנות מ-7%) וממצא זה הודגם בכלל אוכלוסיית המחקר וגם בחלוקה לתת-קבוצות. לא נמצא הבדל מובהק סטטיסטית בין שתי הקבוצות במינון האינסולין הנדרש בשבוע 30 וההיארעות של אירועי היפוגליקמיה תסמינית בשתי הקבוצות הייתה דומה. עם זאת, בתת-קבוצה עם המוגלובין מסוכרר הקטן מ-8% שטופלה עם SULIQUA נמצאה היארעות נמוכה יותר מספרית של אירועי היפוגליקמיה תסמינית ומספר אירועי ההיפוגליקמיה לכל שנת מטופל היה נמוך יותר מספרית בקבוצת ה-SULIQUA לעומת אינסולין Glargine בכל תת-הקבוצות.

החוקרים מסכמים כי SULIQUA יעילה יותר מאינסולין Glargine בשליטה ב- HbA1C על פני מספר תת קבוצות של HbA1C (קטן מ-8%, בין 8-9% וגדול מ-9%).ובייחוד במטופלים עם רמות הגבוהות מ-9% בתחילת המחקר ללא עלייה בסיכון להיפוגליקמיה.

מקור: 

Niemoeller, E. et al.

נושאים קשורים:  מחקרים,  iGlarLixi,  LixiLan-L,  המוגלובין מסוכרר,  ליקסיסנטיד,  גלרגין,  היפוגליקמיה,  שליטה בגלוקוז
תגובות