קורונה בישראל

כל אנשי צוות מחלקת ניתוחי הלב ברמב"ם הוכנסו לבידוד

בן משפחה של חולה ביקר במחלקה ונמצא בהמשך מאומת לקורונה | שמונה חולים במחלקה מאושפזים עתה בתנאי בידוד, חלק מהצנתורים והניתוחים יידחה

המרכז הרפואי "רמב"ם" (צילום: משה שי / "פלאש 90")

כל אנשי צוות המחלקה לניתוחי לב ברמב"ם הוכנסו ביום ו' לבידוד למשך מספר ימים, עקב חשיפה אפשרית לחולה מאומת לקורונה ששהה במחלקה זו עד 10 באפריל.

דוברות בית החולים מסרה כי החולה, תושב נהריה, ליווה את בנו שעבר ניתוח במחלקה ברמב"ם. בדיקה שעבר העלתה כי נדבק כנראה מחשיפה לקרוב משפחה בבידוד בית. הבדיקה מצאה בוודאות שהוא חולה ולכן אושפז ביום ו' בבוקר במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

הבידוד של מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם יהיה מדורג לפי החקירה האפידמיולוגית ולפי תאריכי החשיפה לחולה של הצוות הרפואי, הסיעודי והלוגיסטי. רופא מומחה אחד שלא נחשף לחולה זה ישמש כרופא התורן במחלקה בימים הקרובים.

במחלקה שוהים כעת שמונה חולים, שגם הם יהיו מעתה בתנאי בידוד. הניתוחים שצפויים לחלקם יידחו. במקרה חירום תספק מחלקת ניתוחי לב בבית החולים כרמל בחיפה גיבוי למחלקה ברמב"ם. עקב הבידוד יידחו במספר ימים גם פעולות משותפות של מחלקת ניתוחי לב ומחלקת צנתורי הלב. את משימות הסיעוד יספקו אחיות ממחלקות אחרות ברמב"ם שהועברו למחלקה.

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, קיים תחקיר מקיף של האירוע ודיווח הועבר למשרד הבריאות. "בשלב זה", ציין, "לשמחתנו, איש מהצוות לא דיווח על סימפטומים כלשהם".

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  קורונה,  בידוד,  ד"ר מיקי הלברטל,  בית החולים רמב"ם,  חדשות,  קרדיולוגיה
תגובות