הודעות

עדכון מהרמת הכוסית לראש השנה תשפ"ד

עיקרי העדכונים ממפגש הרמת הכוסית לכבוד שנת תשפ"ד שנערך בזום בתאריך 7 בספטמבר 2023

13.09.2023, 11:37
שנה טובה! (אילוסטרציה)

שלום לחברי האיגוד לרפואה פנימית,

ראשית אנו מבקשים לאחל שנה טובה – לכם ולבני משפחותיכם. הקשר עם חברי האיגוד חשוב לנו. אנו מצרפים עיקרי העדכונים ממפגש הרמת הכוסית לכבוש שנת תשפ"ד שנערך בזום ב-7/9/2023.

עדכונים מהנעשה באיגוד בשנה האחרונה:

קיצור תורנויות המתמחים: בשנה האחרונה ובחודש האחרון במיוחד עסקנו ביתר שאת בנושא קיצור תורנויות המתמחים. השלב הראשון ביישום יצא לדרך בראשון לספטמבר – כשבמרכזו הפעלת המודל ב-9
בתי חולים בפריפריה שבהם 30 מחלקות פנימיות. אנו מברכים על המתווה ועל קיצור התורנןיות, אם כי מרגע ההסכמה על המתווה היה ברור שאין דרך ליישם אותו בתקופת הזמן הקצובה שניתנה ולאורך השנה פעלנו מול משרד הבריאות, הר"י ומנהלי המחלקות
הפנימיות בפריפריה כדי להדגיש שלא ניתן לצאת לדרך בלי לשמור על איכות הרפואה ואיכות ההכשרה.

בחודש האחרון הבנו שמשרד הבריאות נחוש ליישם את המתווה, למרות שהמחלקות אינן ערוכות לכך ועירבנו גם את התקשורת כדי להשמיע את קולו של האיגוד בנושא. שיתוף הפעולה בין כלל מנהלי המחלקות באיגוד חשוב לצורך העברת המסרים לכלל הגורמים הרלוונטיים.

יש לזכור שההתנהלות היא בידי השטח ומול ההנהלות – אנו, האיגוד, יכולים להיות במעטפת ולכן הדגשנו בפני המנהלים את חשיבות הדיווח על המצב במחלקות להנהלות, להר"י ולמשרד הבריאות.

מאחלים לחברינו מנהלי המחלקות בפריפריה להמשיך לספק רפואה טובה וחינוך איכותי ומבקשים שבמידה ועולות בעיות – אנא שתפו אותנו ואנו נדע להעביר את המסרים הלאה.

חיזוק קשרי עבודה: בשנה האחרונה המשכנו לחזק את קשרי העבודה עם כל הגורמים הרלוונטים וביניהם: אנשי משרד הבריאות – נפגשנו עם השר והמנכ"ל החדש, הר"י, שב"כ, מנהלי בתי החולים וחברי כנסת שחלקם הגיעו לסיורים במחלקות פנימיות. בכל מפגש אנו מעלים את מגוון הסוגיות הבוערות תוך יצירת שותפות ופרואקטיביות לצרכים שלנו. מטרת האיגוד היא לא רק להצביע על הבעיות אלא גם להציע פתרונות ישימים.

יישום דו"ח ועדת טור כספא: אנו ממשיכים כל העת במעקב הדוק אחר יישום דו"ח ועדת טור כספא. בחודשים הקרובים צפויים להתפרסם הנתונים הראשונים במודל התמרוץ. תזכורת: המודל מתוקצב לשנים 2022-2024. לשנת 2022 – חולקו 90 מליון ש"ח לטובת "הצטיידות והיערכות", בשנת 2023 צפוים להתקבל 110 מלש"ח ו-90 מיליון ש"ח נוספים ב-2024. האיגוד בקשר עם ד"ר ענבר צוקר שמרכזת את הנושא במשרד הבריאות ונהיה שותפים בגיבוש הממצאים.

נושא התקנים הוא אחד הנושאים העיקריים בו אנו עוסקים. חל שיפור עם נושא קיצור התורנויות וקיבוע תקני הקורונה. השלב הבא הוא אחידות בין ביה"ח.

בינוי ושיפוץ מחלקות: שיפוץ החל במחלקות בקפלן, רמב"ם ונהריה. עודכנו ע"י אנשי משרד הבריאות שנערך מיפוי לצרכים וכשיסתיים, השיפוץ יורחב למחלקות נוספת. האיגוד מבקש לקדם הקצאת תקציבים
קיימים לבתי החולים ובתי החולים נדרשים להעמיד מצ'ינג. תפקיד האיגוד הוא לוודא שהתקציבים יועברו.

תקנון חדרי מונשמים: בוצעה עבודה מקיפה ע"י צוות עבודה בראשות ד"ר איילת רז. אנחנו נמצאים כעת בישורת האחרונה לסגירת הקצוות והפיכת הדו"ח למסמך מדיניות מסכם.

קידום המקצוע: אנו ממשיכים לעסוק בקידום מקצוע הפנימאי בהיבטים רחבים וביניהם:

  • עדכון מבנה ההתמחות
  • משבר גיוס מנהלי מחלקות ופיתוח עתודה ניהולית:

▪ הן בהיבט של שיפור שכר ותנאי עבודה למנהלים
▪ והן בהיבט של גיבוש מסלולי פיתוח מקצועי למומחים בפינימית ליצירת עתודה ניהולית – נרחיב על כך בהמשך השנה ובמפגש הקרוב עם מנהלי המחלקות.

בנוסף, נקדיש בשנה הקרובה מאמצים נוספים להרחבת מספר החברים באיגוד. הכח שלנו בתוך הר"י, במסגרת הסכמי השכר ובאפיקים נוספים הוא במספר החברים שלנו. לכן יש צורך שכל אחד מכם יספר למתמחים ומומחים במחלקה על פעילות האיגוד ועל החשיבות לקחת חלק. בין הפעולות המתוכננות בנושא: "רודשאו" בבתי החולים לפגישות עם מתמחים, מומחים, מנהלי מחלקות והנהלות בתי החולים, קידום אמצעי תקשורת לחיזוק הקשר בין חברי האיגוד וכנסים מקצועיים לחברי האיגוד לאורך השנה.

מצורפת תכנית הכנסים השנתית. מוזמנים להירשם ולהצטרף!

לכנסים נוספים, לחץ/י כאן

איחולי הצלחה וברכות להצטרפותה של הילה מחברת תארא לצוות המלווה את האיגוד.

שנה טובה ובריאה לכולם.

נושאים קשורים:  הודעות
תגובות