מינויים

פרופ' ריימונד פרח קודם לדרגת פרופ' מהמניין בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי

פרופ' ריימונד פרח, מנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי זיו, מכהן כסגן דיקן הפקולטה לרפואה ללימודי המשך והתמחויות ומוביל את תכנית "כוכבי הצפון" של מתמחים מצטיינים בפריפריה

פרופ' ריימונד פרח, מנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי צפת. צילום: דוברות ביה"ח

פרופ' ריימונד פרח, מנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי זיו בצפת, קודם לדרגת פרופ' מן המניין בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, בר אילן, על סמך הישגיו המשמעותיים בהוראה ומחקר. לפני שלושה חודשים מונה פרופ' פרח, יו"ר החוג לרפואת פנימית וחבר בהנהלת הפקולטה ובמספר ועדות חשובות שונות, לתפקיד סגן דיקן הפקולטה לרפואה ללימודי המשך והתמחויות.

בנוסף, פרופ' פרח מכהן כיו"ר תכנית "כוכבי צפון", הדואגת לבחור ולהביא מתמחים מצטיינים מכל רחבי הארץ להתמחות בבתי חולים בגליל כדי לחזק את הרפואה בפריפריה. התכנית ממומנת על ידי משרד הבריאות והג'וינט.

פרופ' פרח, חבר פעיל באיגוד לרפואת פנימית, ייצג השבוע את האיגוד בוועדת הבריאות בכנסת בדיון במתווה קיצור התורנויות, שאמור להתחיל במרכז הרפואי זיו בתחילת חודש אוקטובר. פרופ' פרח בירך על תחילת המתווה, המהווה שיפור בתנאי עבודתם של המתמחים, תוך שמירה על שכרם. עם זאת, הביע חשש מפגיעה בהכשרת המתמחים בשל היעדרויות בימי התורנויות ולאחר התורנויות, העלולות, לדבריו לקצר משמעותית את משך ההתמחות, להוביל להיעדר ביקור מודרך ולחוסר היכרות עם המטופלים.

פרופ' ריימונד פרח בוועדת הבריאות בכנסת השבוע. חשש מפגיעה בהכשרת המתמחים בעקבות קיצור התורנויות. צילום: דוברות הכנסת

פרופ' פרח טען בדיון בוועדת הבריאות כי כדי לשמור על המתווה לטווח ארוך ולשפרו, יהיה צורך בתוספת תקנים משמעותית יותר מזו שהומלצה על ידי ועדת טור-כספא שדנה בנושא התקינה משנת 2019, טרום הקורונה. אז הומלץ על 16 תקני רופאים במחלקה פנימית, אך לדבריו, בעקבות המתווה, יהיה צורך לעדכן את המספר ליותר תקנים.

"בפריפריה", אמר פרופ' פרח, "המצב רחוק מלהיות אופטימלי. מספר המתמחים, בתוספת התקנים החדשים, יגיע מקסימום לעשרה במחלקה. אני מקווה שנשרוד את מתכונת התורנויות ההיסטורית למען המתמחים, המהווים את עמוד השדרה של המחלקות הפנימיות".

נושאים קשורים:  פרופ' ריימונד פרח,  חדשות,  מינוי,  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי,  קיצור תורנויות,  מחלקות פנימיות
תגובות

מברוק איימונד
יישר כח !

ריימונד

תודה רבה רבה יקירי