חדשות

שילוב של אבלציה בקטטר נמצא יעיל לטיפול בפרפור פרוזדורים

במחקר חדש נמצא כי הוספת אבלציה בקטטר לטיפול רפואי מנחה בחולים עם פרפור פרוזדורים ואי ספיקת לב סופנית משפרת את סיכוייהם של המטופלים בהשוואה לטיפול רפואי בלבד

אבלציה לפרפור פרוזדורים. אילוסטרציה

שילוב של אבלציה בקטטר - טיפול בהפרעות קצב נשנות באמצעות פגיעה מקומית במוקד הפרעת הקצב, בסיב החשמלי או במעגל החשמלי הגורם לה - וטיפול רפואי מנחה בחולים עם פרפור פרוזדורים ואי ספיקת לב סופנית נמצא כמפחית את הסיכון לתמותה מכל סיבה שהיא, השתלת משאבת לב שמאלית או השתלת לב דחופה, בהשוואה לטיפול רפואי בלבד אצל חולים אלה.

על המחקר שנערך על כ-200 מטופלים בגרמניה דווח בסוף השבוע ב-New England Journal of Medicine.

תפקידה של אבלציה בקטטר בחולים עם פרפור פרוזדורים סימפטומטי ואי ספיקת לב סופנית אינו ידוע. צוות חוקרים מגרמניה ערך מחקר שכלל מטופלים עם פרפור פרוזדורים סימפטומטי ואי ספיקת לב סופנית שהופנו להערכה להשתלת לב. המטופלים חולקו לקבוצה של חולים שנועדו לקבל אבלציה בקטטר וטיפול רפואי מנחה לפי הקווים המנחים, או טיפול רפואי בלבד. המדד העיקרי היה תמותה מכל סיבה שהיא, השתלת משאבת לב שמאלית או השתלת לב דחופה.

סך הכל חולקו המטופלים לשתי קבוצות - 97 חולים לקבוצת הניתוח ו-97 לקבוצת הטיפול הרפואי. אבלציה בקטטר בוצעה ב-81 מתוך 97 (84%) חולים בקבוצת הניתוח וב-16 מתוך 97 (16%) בקבוצת הטיפול הרפואי.

לאחר מעקב חציוני של 18 חודשים, אירוע קצה ראשי (תמותה, השתלת משאבת לב שמאלית או השתלת לב דחופה) התרחש בשמונה חולים (8%) בקבוצת הניתוח לעומת 29 חולים (30%) בקבוצת הטיפול הרפואי. תמותה מכל סיבה התרחשה בשישה חולים (6%) בקבוצת הניתוח לעומת 19 חולים (20%) בקבוצת הטיפול הרפואי. סיבוכים הקשורים לניתוח התרחשו בשלושה חולים בקבוצת הניתוח ובחולה אחד בקבוצת הטיפול הרפואי.

החוקרים מסכמים כי הוספת אבלציה בקטטר לטיפול רפואי מנחה בחולים עם פרפור פרוזדורים ואי ספיקת לב סופנית משפרת את סיכוייהם של המטופלים בהשוואה לטיפול רפואי בלבד.

נושאים קשורים:  מחקרים,  חדשות,  פרפור פרוזדורים,  אי ספיקת לב,  אבלציה בקטטר
תגובות